Bizden Haberler

Nisan Ayı Etkinlikleri

Sevgili Asuman hocamız ve araştırma görevlimiz Mert'in, bölümdeki corona nöbetinde hazırlamış oldukları video için linke tıklayabilirsiniz.

Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle...

https://www.facebook.com/baskentuniodyoloji/videos/2597672447177542/

 

 

MOODLE 2 UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİNE DERSLERİMİZ YÜKLENMİŞTİR.

Sevgili Öğrencilerimiz,


2019-2020 Bahar Döneminde KOVID-19 Pandemisi nedeniyle eğitiminize uzaktan eğitim ile devam edeceğiz. Bu süreç üniversitemizin teknolojik alt yapısını kullanarak Uzaktan Eğitim Merkezimiz (BUZEM), Moodle sistemi, Kanal B ve diğer uygun olabilecek ZOOM ya da VEBINAR gibi sistemlerle yürütülecektir. Üniversitemizin tüm akademik birimleri ve hocalarımız bu konuda hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürmüştür ve sürdürmeye devam etmektedir. Odyoloji Bilim Dalı özelinde alanımızın uzaktan eğitim için uygun olan teorik dersleri sisteme yüklenmiştir. Ancak tamamı öğrenci uygulamasına ve bu uygulamaların değerlendirilmesine dayalı olan uygulamalı derslerimizle ve kurum dışı uygulamalı çalışmalarınızla ilgili olarak YÖK’den net bir açıklama henüz gelmemiştir.

Mevcut durumda, bölümümüzdeki tüm derslerimiz uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir ve kayıt anahtarları SMS ve e-posta aracılığı ile hepinize gönderilmiştir.

Uzaktan eğitim sürecinde Moodle 2 sistemine derslerimizin tamamı asenkron ders olarak yüklenmiştir. Asenkron dersler hocalarınızın size Moodle sistemi (www.moodle2.baskent.edu.tr) aracılığıyla materyal, sunum, okuma ve video yüklediği mümkün olan en etkili online eğitimdir.

Odyoloji Bilim Dalı özelinde dersleri senkron olarak yapabilmenin olabilirliğini de araştırmaktayız. Bu nedenle sizlerden istenen anket formunu doldurup yollamanız çok önemlidir. 

Anket: https://forms.gle/VEDtt6PcQPCfucSY9 (Anketi tamamlamak için son tarih 29 Mart 2020 saat 23:59'dur.)

Sevgili öğrencilerimiz, yaşadığımız bu süreçte sizlerle iletişimimizi devam ettirmeniz için bölümümüzün resmi web sayfasını ve sosyal medya hesaplarını takip ediniz; iletişim kanallarınızı açık tutunuz. Sorunlarınızı danışman hocalarınıza iletmekten çekinmeyiniz.

Evde kalın, sağlıcakla kalın...
Sevgiler

 

 

COVID-19 Pandemisi

Sevgili Öğrencilerimiz,

COVID-19 pandemisi nedeniyle bu günlerde alınan ulusal önlemler çerçevesinde her birinizin kişisel hijyen ve sosyal izolasyon konularında hassasiyet göstermeniz ve kalabalık yerlerde bulunmamanız gereğini yinelemek isteriz. Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) kararıyla, şu an için, (en az) 3 hafta eğitime ara verilmiş olup,  COVID-19'un seyrine bağlı olarak eğitime dönüş tarihi belirlenecektir. 

Bütün hocalarımız eğitime tekrar başlanacağı zaman programlarımızda herhangi bir aksaklık olmadan yürütülmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Gelişmelerden haberdar olmak için Başkent Üniversitesi web sitesini ve bölüm sayfamızı (sosyal ağlar dahil) takip ediniz. Ayrıca e-posta adreslerinizi belirli sıklıklarla kontrol etmeyi unutmayınız.

Üniversiteye döndüğünüz zaman sıkı bir ders programı bizleri bekliyor olacak. Bu süreç içerisinde takip edilecek program, YÖK ve üniversitemiz tarafından açıklanana kadar derslerinizle ilgili çalışmalarınıza (proje, ödev, rapor vb.) devam etmenizi öneririz. 

Sevgilerimizle,

Odyoloji Bölüm Başkanlığı

 

Şubat Ayı Etkinlikleri

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünde Bahar 2020 Akademik dönemi başladı: Bahar dönemine başlarken, görevden ayrılan Araştırma Görevlimiz Sevgili Melek’e yolun açık olsun, ders saat ücretli yeni öğretim elemanımız İşaret Dili Tercümanı sevgili Şahin’e de aramıza hoş geldin dedik. Öğretim Görevlimiz Eda hocamızın doktora yeterlik sınavını başarıyla geçmesini, Araştırma Görevlilerimiz Ezgi ve Çağla’nın Uzman Odyolog olmalarını ve Araştırma Görevlimiz Mert ile Laboratuvar teknisyenimiz Cevdet’in doğum günlerini de kutladık. 2020 Bahar döneminin Başkent Odyoloji Bölümü elemanları ve öğrencileri için başarılarla dolu keyifli bir dönem olmasını diliyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

 

Bölümümüz öğretim görevlilerinden Eda Çakmak, 27-28 Ocak 2020 tarihinde girdiği Hacettepe Üniversitesi Biyoistatistik Anabilim dalında doktora yeterlik sınavını başarı ile tamamlamıştır. Hocamızı kutluyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar

 

Odyoloji Bölümümüze Araştırma Görevlisi alınacaktır...

"Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Odyoloji Bölümü lisans mezunu olmak, Ankara’daki üniversitelerden birinde Odyoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyoloji veya Sinir Bilim programlarından birinde tezli yüksek lisans programına kayıtlı olmak (2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d maddesi uyarınca ataması yapılacaktır)"

 

 

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü olarak lisans eğitimine 2015-2016 öğretim yılında büyük bir heyecanla başladık. Dört yıl boyunca hiç azalmayan bu heyecanımızla Haziran 2019 da ilk mezunlarımızı verdik.
Eğitime başladığımızdan bu yana geçen dört yıl boyunca, amaçlarımıza ulaşabilmek için öğrencilerimiz de, bizler de çok ama çok çalıştık.... Vasatla yetinmedik hiç... İddialı olduk... Daha iyi olmak için gayret ettik...

Üniversitelerimizde her odyoloji bölümünün eğitim düzeyini ve kalitesini belirleyen bir çıtası vardır. Biz bu çıtayı, vizyon ve misyonumuza uygun olarak çağdaş, yenilikçi ve evrensel üniversite eğitimi ölçütlerini sağlayacak şekilde hep yüksekte tutmaya çalıştık.

Tüm çağdaş dünya üniversitelerinde olduğu gibi, odyoloji lisans programımızda öğrencilerimize temel amacın öğrenme olduğu akademik bir eğitim vermeye, soyut ve eleştirel düşünme, tek başına karar verebilme, verdiği kararı uygulayabilme ve problem çözebilme becerisi kazandırmaya çalıştık.

Ve artık onlar bizim meslektaşlarımız ve bu albümde mezunlarımızın, odyolog meslektaşlarımızın yaptıkları, başarıları, çalışmaları ve uygulamaları ile ilgili haberleri vereceğiz.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, masa ve iç mekan

 

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünün Mutlu Günü: Araştırma Görevlilerimiz Ezgi Ay ve Çağla Dikderi, bugün Hacettepe Üniversitesi SBF Odyoloji bölümünde devam ettikleri Odyoloji Yüksek Lisans eğitimlerini başarılı tez sunumları ile tamamladılar. Araştırma görevlilerimizi tebrik, onların eğitimine emek veren ve onları bize kazandıran Hacettepe Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünün değerli öğretim elemanlarına da teşekkür ediyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar   Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan   Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

Ocak Ayı Etkinlikleri

Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Kübra Özmen'in öğrencilerimiz Abdullah Sunar, Beyza Nur Küçük ve Besim Turab Avan ile birlikte yürüttüğü dönem projesi sonuçları "Odyoloji alanında eğitim amaçlı bir bilgisayar tabanlı simülatörün geliştirilmesi: Bir pilot çalışma" başlıklı makale olarak Eğitim Teknolojisi Kuram ve Uygulama dergisinin 10. cilt 1. sayısında basılmıştır.

Makaleye erişim için tıklayınız: https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/953398

 

Aralık Ayı Etkinlikleri

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü 2020'nin herkes için mutlu ve başarılı bir yıl olmasını diler...

Görüntünün olası içeriği: 26 kişi, gülümseyen insanlar  Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar

 

Dördüncü sınıf öğrencilerimizden dönem sonu ve yeni yıl partisi… Öğrencilerimiz yaptıkları hazırlıklarla dönem sonunu bölüm öğretim elemanlarımızla birlikte kutladılar…

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan

 

İlk mezunlarımızdan yeni yıl yemeğİ ve doğum günü kutlaması... Mezun olduktan sonra yeni yıl yemeğinde bir araya gelen meslektaşlarımıza Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven ve Bölüm Başkan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Asuman Alnıaçık’da eşlik etti. Çalışmaya başlayan, Yüksek Lisansa devam eden, yüksek lisansa hazırlanan…. Üniversitemizi ve Bölümümüzü başarıyla temsil eden meslektaşlarımızla gurur duyuyor ve nazik davetleri için tekrar teşekkür ediyoruz. Aynı gece doğum gününü kutlayan Sevgili Okan’a da mutlu, başarılı ve sağlıklı yıllar diliyoruz.

Görüntünün olası içeriği: 24 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak finansmanı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan, ‘Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi" açılış konferansı 17 Aralık 2019 Salı günü, Ankara, JW Marriott Hotel’de Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa SAFRAN ve Prof. Dr. Mahmut ÖZER’in katılımlarıyla yapılmış ve toplantıya Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji bölümünü temsilen Öğr. Gör. Merve Deniz Sakarya hocamız katılmıştır.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Odyoloji Lisans programımızda, öğrencilerimize sağlam bir temel bilim eğitimi verirken odyolojinin alt alanlarını ve odyologların katkıda bulunabilecekleri müttefik alanları da tanıtmaya çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda bu dönem ODY115 Odyolojiye Giriş zorunlu dersimizde, dönemin son çeyreğinde, bütün lisans öğrencilerimizin katıldığı seminerlerde, müttefik alanlardan konuşmacıları ağırlıyoruz.

Bu hafta da alanlarında uzman değerli konuşmacılarımız vardı. Mimarlık Fakültemiz Öğretim Üyelerinden Sn. Prof. Dr. Nuray Güner Bayraktar ve Öğr.Gör. Gül İlisulu bizlere mimarlığın akustik ve çevre gürültüleri, gürültü haritalama ve bina akustiği kapsamında odyoloji ile kesişen alanlarını ve Lisans mezunu odyolog olarak yapabilecekleri lisans üstü eğitimler hakkında keyifle dinlediğimiz sunumlarını yaptılar.

Fen Edebiyat Fakültemiz, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Özlem Darcansoy İşeri Moleküler Biyolojinin odyoloji ile kesişen alanlarını, yan dal ve çift anadal seçenekleri ile öğrencilerimizin Lisans mezunu odyolog olarak bu alanda yapabilecekleri lisans üstü eğitimler hakkında başından sonuna heyecan ve keyifle dinlediğimiz sunumunu yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

 

Tıp Fakültemiz, Dahili Tıp Bilimleri, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Sn. Prof. Dr. Rengin Erdal hocamız Halk Sağlığı uzmanlık alanını ve öğrencilerimizin Lisans mezunu odyolog olarak bu alanda yapabilecekleri lisans üstü eğitimler hakkında başından sonuna merak ve keyifle dinlediğimiz sunumunu yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan

 

Başkent Üniversitesi, Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Sn. Prof. Dr. F. Belgin Ataç ve bu bölüme özel öğrenci olarak devam eden ilk mezunlarımızdan Odyolog Gizem Güner, bizlere Tıbbi Biyoloji alanını tanıtarak, Odyoloji lisans mezunlarının bu alanda yapabilecekleri konusunda, başından sonuna zevkle izlediğimiz bir sunum yaptılar. 

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, düğün ve iç mekan

 

Başkent Üniversitesi, Fen - Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Sn. Zuhal Yeniçeri Kökdemir ve aynı bölümde Sosyal Psikoloji Programında Yüksek Lisans yapan ilk mezunlarımızdan ve bölüm birincimiz Odyolog Caner Ağlamış bizlere Psikoloji ve Odyolojinin kesişim alanlarında, odyoloji lisans mezunlarının yapabilecekleri ve dahil olabilecekleri programlar hakkında başından sonuna ilgiyle izlediğimiz bir sunum yaptılar.

 

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı Öğretim Görevlilerinden, Sn. Dr. Cihandar Hasanhanoğlu İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanlık alanını ve öğrencilerimizin Lisans mezunu odyolog olarak bu alanda yapabilecekleri lisans üstü eğitimler hakkında başından sonuna merak ve keyifle dinlediğimiz sunumunu yaptı.

 

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Ankara Hastanesi Kulak Burun Boğaz bölümünde odyolog olarak çalışan ve aynı zamanda Sağlık Bilimleri Enstitüsü KBB Anabilim Dalı Odyoloji Yüksek Lisans programı öğrencilerinden, İlk mezunumuz ve bölüm ikincimiz Sn. Odyolog Okan Öz, Klinik Odyoloji Yüksek Lisans programı ve lisans mezunu odyologların sahip olmaları gereken akademik ve mesleki donanım hakkında başından sonuna merak ve keyifle dinlediğimiz sunumunu yaptı.

 

Tıp Fakültemiz Temel Tıp Bölümü, Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Sn. Prof. Dr. Nalan Dolu, Fizyoloji uzmanlık alanını ve öğrencilerimizin Lisans mezunu odyolog olarak bu alanda yapabilecekleri lisans üstü eğitimler hakkında başından sonuna merak ve keyifle dinlediğimiz sunumunu yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven Psikologlar Derneğinin düzenlediği ve KBB hekimi, Odyolog ve Psikologların katıldığı TİFALDİ eğitimi kursunu İzmir’de 7. Aralık.2019 tarihinde verdi.

 

Kübra hocamızın geçen sene Abdullah Sunar, Beyza Nur Küçük ve Besim Turab Avan ile yürüttüğü dönem projesi sonuçları “Odyoloji Alanında Eğitim Amaçlı Bir Bilgisayar Tabanlı Simülatörün Geliştirilmesi: Bir Pilot Çalışma” başlıklı makale olarak Eğitim Teknolojisi Kuram ve Uygulama (ETKU) dergisi tarafından yayın için kabul edilmiştir. Kübra hocamızı ve araştırma ekibini kutluyoruz.

Görüntünün olası içeriği: yazı

 

Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Araştırma Görevlilerinden Dr. Ayşegül Deniz, Merve hocamızın ODY 204 Pediyatrik Odyoloji seçmeli dersine konuk konuşmacı olarak katıldı. Dr. Deniz’in «Çocuk ile İletişim» başlıklı konuşması öğrencilerimiz tarafından ilgi ve dikkatle dinlendi. Dr. Deniz’e eğitim programımıza verdiği destek için teşekkür ediyoruz.

Görüntünün olası içeriği: yazı  Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, ayakkabılar, masa ve iç mekan

 

Bölüm Seminerlerinde Araştırma Görevlimiz Mert Hüviyetli «Uzamsal Öğrenme ve Hafıza» konulu sunumunu yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta   Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, oturma odası ve iç mekan

 

30 Kasım-1 Aralık Tarihleri Arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde yapılan “3.İşitme Teknolojileri Sempozyumu’nda katılan öğretim üyemiz Prof. Dr. Ayşe Gül Güven «Geriatrik Hasta Grubunda İşitme Kaybının İşitsel İşlemleme ve Bilişsel Süreçler Üzerindeki Etkisi ve İşitme Kaybı Çözümleri» konulu konferans verdi ve «İşitme Sağlığı Sektörü ve Tarafların Beklentileri» paneline panelist olarak katıldı. Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Asuman Alnıaçık «Odyolojide Raporlama» konusunda konferans verdi. Araştırma Görevlimiz Mert Hüviyetli ve öğrencilerimiz de sempozyuma katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar   Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan   Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar   Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

 

Odyoloji bölümü Güz dönemi seminerlerinde, Öğretim Görevlimiz Sema Acar «Çocukluk Çağı Dil Bozuklukları: Primer ve Sekonder Dil Bozuklukları» başlıklı seminerini gerçekleştirdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ekran ve iç mekan   Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ekran ve iç mekan

 

 

Kasım Ayı Etkinlikleri

"Oticon Firma'sından Uzm. Odyolog Bahtiyar Çelikgün, işitme fizyolojisi ve elektrofizyolojik çalışmalarla birlikte harmanladığı "Brain Hearing Technologies" başlıklı seminerde odyoloji bölümü öğretim elemanları ve araştırma görevlileri ile Oticon işitme cihazlarına ait son teknolojik gelişmeleri paylaştı.

   

 

Sağlık Bilimleri Fakültemizin 2018 Ağustos ayında sonlanan Avrupa birliği projesi TRACE in son makalesi de yayımlandı. Odyoloji Bölümü Öğr.Gör. Sema Acar’ın da yazarları arasında olan makaleye aşağıdaki linkden erişebilirsiniz...
https://www.sciencedirect.com/…/arti…/pii/S0167494319302146…

 

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven ve Bölüm Başkan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Asuman Alnıaçık hocalarımız Antalya’da 13-17 Kasım’da yapılan 41. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresinde “Tek taraflı işitme kayıpları,işitsel işlemleme sorunları ve işitsel rehabilitatif yaklaşımlar” paneline panelist olarak katılmıştır.

   

 

Güz dönemi seminerlerinde Öğretim Görevlisi Merve Deniz Sakarya "Üniversite Öğrencilerinde Mizofoni Belirtileri ile Sosyodemografik Özellikler ve Kaygı Semptomları Arasındaki İlişki" konulu araştırmasını, Öğretim Görevlisi Eda Çakmak bu araştırmada kullanılan ölçek için yaptığı "Mizofoni Ölçeğinin Geçerlik ve Güvenirlik Analizi" konulu çalışmasını sundu.

   

 

Giderek büyüyen Başkent Odyoloji ailemizle artık geleneksel hale gelen “Birinci sınıflara aramıza hoşgeldiniz ve tüm öğrencilerimize başarılı bir akademik yıl dileğimiz” ile, pasta kesimini bu akademik yıl için de yaptık.

         

 

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü ve Başkent Üniversitesi Eğitim ve Danışmanlık Merkezi işbirliği ile üniversitemiz bünyesinde Temmuz 2018 den beri Dil ve Konuşma Terapisti Öğretim Görevlimiz Sema Acar tarafından yürütülen Dil ve Konuşma Terapi Hizmetlerimiz BEDAM BÜLTENİNDE….

 

 

Ekim Ayı Etkinlikleri

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Güz Dönemi Seminerleri, Öğretim Üyemiz Dr. Kübra Özmen’in «Odyoloji Eğitimine Fizik Gösteri Deneylerinin Entegre Edilmesi» başlıklı sunumuyla başladı.

   

 

Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Asuman Alnıaçık 14-16 Ekimde Trakya Üniversitesinde gerçekleştirilen 9.Uluslararasi İşitme Cihazları ve İmplantlar Sempozyumunun Genç Araştırmacılar panelinde oturum başkanlığı; Yaşlanan Kulak ve İşitme Çözümleri oturumunda "İşitme Cihazları, Yaşam Kalitesi, Sorunlar ve Pratik Çözümler" konulunu konuşmasını yapmıştır.

   

 

Bölümümüz öğretim görevlilerinden Merve Deniz Sakarya 14-16 Ekimde Trakya Üniversitesinde gerçeklestirilen 9.Uluslararasi İşitme Cihazları ve İmplantlar Sempozyumunda "Yetişkin İşitme Cihazı Kullanıcılarında Cihazdan Algılanan Yarar ile Bilişsel Süreçler Arasındaki İlişki" konulu sözel bildirisini sunmuştur.

 

Öğretim Görevlimiz Eda Çakmak 04-08 Ekim 2019 Tarihinde Muğla’da düzenlenen "11th International Statistics Congress ISC2019" Kongresinde "Evaluating Negative Binomial Regression and Zero Truncated Negative Binomial Regression for Different Dispersion Parameters" konulu çalışmasını sözel bildiri oturumunda sunmuştur.

 

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Kübra Özmen’in “Integrating physics demonstrations in undergraduate audiology classroom” başlıklı çalışması «Physics Education» dergisinde yayın için kabul edilmiştir. Hocamızı kutluyoruz.

 

 

Eylül Ayı Etkinlikleri

Bölümümüze kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrencilerimize hoş geldiniz der, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini dileriz...

 

 

Ağustos Ayı Etkinlikleri

Bölümümüz Öğretim Görevlilerinden Sema Acar, 3 Ağustos 2019 tarihinde Detay Yayıncılığın düzenlediği Dr. Selçuk Güven'in eğitmeni olduğu Türkçe Okul Çağı Dil Değerlendirme Testi (TODİL) Uygulama ve Puanlama Sertifikası eğitimine katılmıştır.

 

 

Temmuz Ayı Etkinlikleri

Bölümümüz Öğretim Görevlilerinden Dr. Kübra Özmen 2.07.2019 tarihinde Budapest University of Technology and Economy'de yapılan "The GIREP-ICPE-EPEC-MPTL Conference 2019" konferansında  "Diagnosis of Undergraduate Physiotheraphy Students' Misconceptions about Simple Electric Circuits" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

 

 

Haziran Ayı Etkinlikleri

Öğretim görevlilerimizden Eda Çakmak 13 Haziran 2019 tarihinde Ankara'da düzenlenen 39. Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği Ulusal Kongesi'nde, "Çok Boyutlu Ölçekleme ve Veri Zarflama Analizi Yöntemleri ile Sağlık Alanında Retrospektif Bir Çalışma" konulu sözlü sunumunu gerçekleştirdi.

 

Kanal B Doğru Seçim programında Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven ve son sınıf öğrencilerimiz Büşra Çakmak ve Okan Öz, üniversite adayları için Odyoloji Bilim Dalını tanıttı...İzlemek için aşağıdaki linke tıklayınız. http://kanalb.com.tr/arsivliste.php?Program=61&L=dogrusecim%2B12062019dogrusecim&fbclid=IwAR0hmbFgOBdz1zgHoLHHd9sVQVq3wfsygavH7PRa8LyYG4Bbzq5-ZqSmoKA#.XQQ70K4_0oY.facebook

 

 

Mayıs Ayı Etkinlikleri

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünde Bahar Dönemi biterken: Gazi Üniversitesi KBB, Odyoloji kliniğinden Dr. Şenay Altınyay, ODY 311 İşitme Engellilerde Özel Eğitim ve Danışmanlık seçmeli dersinin son konuk konuşmacısı olarak bizimleydi. Dr. Şenay Altınyay ‘a keyifle dinlediğimiz bu bilgilendirici semineri için çok teşekkür ediyoruz.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız ve bağımsızlığımızın yüzüncü yılı kutlu olsun.

 

2015-2016 Akademik yılında büyük bir heyecanla başladığımız Odyoloji Lisans eğitiminin ilk mezunlarını verme grurunu paylaşmaya çağırıyoruz...

 

Hacettepe Üniversitesinde yapılan 11-12 Mayıs V. Uluslararası Katılımlı Odyoloji Öğrenci Kongresi’ne son sınıf öğrencilerimiz de katıldı. 4. sınıf öğrencilerimiz Elif Serter, Okan Öz ve Bengisu Bektaş tarafından Dr. Öğr. Üyesi Asuman Alnıaçık danışmanlığında ve ODY 404 Dönem Projesi dersi kapsamında hazırlanan “Bilimsel Ölçek Formlarının Adaptasyonu” başlıklı çalışmaları Okan Öz tarafından sunuldu. Öğrencimiz Okan Öz ayrıca Öğrenci Paneli’ne de Başkent Üniversitesi Odyoloji Bölümünü temsilen panelist olarak katılmış ve vaka tartışması gerçekleştirilmiştir. Öğrencimizi ve danışman hocamızı kutluyoruz.

 

Asuman Hocamız Hacettepe Üniversitesinde yapılan 11-12 Mayıs V. Uluslararası Katılımlı Odyoloji Öğrenci Kongresi’nde İşitme Cihazı Uygulamaları Panelinde '' İşitme Cihazı Performansını Nasıl Değerlendiririm?" sunumunu yaptı.

 

Başkent Üniversitesi İngilizce Drama Topluluğu'nun bu sene gösterime sunduğu William Shakespeare'in Love's Labor's Loss (Aşkın Çabası Boşa) oyunu 02, 08 ve 10 Mayıs 2019 tarihlerinde İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda sahneye konmuştur. Oyunda Odyoloji Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden İrem Ağiş, İsmail Cem Gülmez, Selim Keklik, Aylin Işık ve Fatma Dilan Yalçın, 1. sınıf öğrencilerinden Begüm Türker performans göstermişlerdir. Son gösterimde görev alan öğrencilerimize Başkent Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü tarafından sertifika verilmiştir. Öğrencilerimizi bu gösterilerinde yalnız bırakmayan hocamız Kübra Özmen’e teşekkür ediyor ve Ögrencilerimizi kutluyoruz.

 

Başkent Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğunun düzenlediği 16. Halk Oyunları Şenliği 08 Mayıs 2019 tarihinde Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlikte Odyoloji Bölümü 1. sınıf öğrencileri Aselya Kocamüminler, İzem Kanca ve İrem Zararsız, 2. sınıf öğrencileri Şevval Doğan ve Şule Özbey yer almışlardır. ğrencilerimizi bu gösterilerinde yalnız bırakmayan hocamız Kübra Özmen’e teşekkür ediyor ve Ögrencilerimizi kutluyoruz.

 

Öğrencilerimiz, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri Fonem İşitme ve Konuşma Bozuklukları Özel Eğitim Merkezi ziyaretlerinde koklear implant ve işitme cihazı kullanıcısı çocuklarla bir araya gelerek hem eğlenceli hem de eğitici zaman geçirdiler. Öğrencilerimize bu fırsatı veren Fonem İşitme ve Konuşma Bozuklukları Özel Eğitim Merkezi’ne teşekkür ederiz.

      

 

Hacettepe Üniversitesi SBF, Odyoloji bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Esra Yücel, ODY 311 İşitme Engellilerde Özel Eğitim ve Danışmanlık seçmeli dersinde konuk konuşmacı olarak bizimleydi. Prof. Dr. Esra Yücel’e keyifle dinlediğimiz bu bilgilendirici semineri için çok teşekkür ediyoruz.

 

Bölümümüz öğretim görevlilerinden Dr. Kübra Özmen, Sema Acar, ve Eda Çakmak İstanbul’da Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan 10. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi'nde “Cinsiyet ve Spor Etkinliklerinde Bulunma Değişkenlerine Göre Maksimum Fonasyon Süresinin Yetişkin Sağlıklı Bireylerde İncelenmesi‘” ve “Yetişkin Bireylerde Okuma Becerileri: Eğitim Seviyesi ve Cinsiyete Göre Farklılıkların ve Okuma Hızını Etkileyen Faktörlerin İncelenmesi‘” başlıklı sözlü bildirileri ile katıldılar. Bildiri sunumlarını öğretim görevlimiz Sema Acar yaptı. Hocalarımızı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

 

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven, 4. sınıf öğrencilerimiz Büşra Çakmak ve Okan Öz. Kanal B Televizyonu Doğru Seçim Programında, üniversite adayları için bölümümüzü tanıttılar.

 

 

Nisan Ayı Etkinlikleri

Hacettepe Üniversitesi SMYO, Odyometri bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Şebnem Sevinç, ODY 311 İşitme Engellilerde Özel Eğitim ve Danışmanlık seçmeli dersinde konuk konuşmacı olarak bizimleydi. Doç. Dr. Şebnem Sevinç’e keyifle dinlediğimiz bu bilgilendirici semineri için çok teşekkür ediyoruz.

 

Odyoloji Lisans programımızda kurum içi stajlarını bölüm laboratuvarlarında tamamlayan 4. sınıf öğrencilerimiz, kurum dışı stajlarına başladı. Öğrencilerimiz dönüşümlü olarak, Odyoloji klinikleri, işitme cihazı merkezleri ve rehabilitasyon kurumlarında mesleki uygulama çalışmalarını yürütüyorlar. Öğrencilerimizi kabul eden ve onların eğitimine katkıda bulunan, bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür ediyoruz... 

      

 

Bölümümüz Öğretim Görevlilerinden Sema Acar, Antalya’da yapılan “7.Uluslararası Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu” nuna “Child Language Disorders: Language Delay, Primary Developmental Language Disorders, and Secondary Developmental Language Disorders” başlıklı konuşması ile katıldı.

  

 

Hacettepe Üniversitesi SBF, Odyoloji bölümü öğretim elemanlarından Dr. Filiz Aslan, ODY 311 İşitme Engellilerde Özel Eğitim ve Danışmanlık seçmeli dersinde konuk konuşmacı olarak bizimleydi. Dr. Filiz Aslan’a keyifle dinlediğimiz bu bilgilendirici semineri için çok teşekkür ediyoruz.

 

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümü olarak ilk mezunlarımızı verecek olmanın heyecanı içindeyiz. Öğrencilerimiz şimdiden hazırlıklara başladı. Yıllıkları için resim çeklimleri tamamlandı.

    

 

Öğrencilerimiz Beyin Farkındalık Haftası kapsamında ve Öğretim Görevlilerimiz Sema Acar ve Dr. Kübra Özmen danışmanlığında Beynimiz Konuşuyor 2. Etkinliğini 5 Nisan Cuma günü Pursaklar Dede Korkut Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirdi. Öğrencilerimize bu etkinlik için tüm olanakları sağlayan Dede Korkut Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Türk'e, Müdür Yardımcıları Akif Keten ve Hüseyin Tunç Bey'e çok teşekkür ederiz.

    

 

Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Ayşe Gül Güven ve Bölüm Başkan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Asuman Alnıaçık 4-7 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya Belek Gloria Kongre Merkezi'nde düzenlenen 7.Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresine konuşmacı olarak katıldı. Ayşe Gül Hoca “Geriatrik Hasta Grubunda İşitme Kaybının İşitsel İşlemleme ve Bilişsel Süreçler Üzerindeki Etkisi: İşitme Cihazı ve/veya Koklear İmplant “ konulu mini konferansı verirken, Asuman Hoca da “Erişkin İşitme Kaybı Zor Olgular: Nasıl Yaklaşalım?” paneline “İleri Yaşlarda Koklear İmplant Problemleri” sunumu ile katıldı.

   

 

 

Mart Ayı Etkinlikleri

Bölüm Öğretim Görevlilerimizden Dr. Kübra Özmen'in "Conceptualisation and development of the physics related personal epistemology questionnaire (PPEQ)" adlı makalesi International Journal of Science Education dergisinde online olarak yayınlanmıştır.                                                                                                                                                              Makaleye erişim için tıklayınız:  https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/09500693.2019.1597397  

 

Sağlık Bilimleri Fakültemiz'in bünyesindeki 7 bölüm ile yer aldığı ve Bölümümüz Öğretim Görevlisi Sema Acar'ın da içinde olduğu Avrupa Birliği Projesi,"Training of Informal Caregivers in Elderly Care (TraCE)" in ilk makalesi yayınlanmıştır.
Makaleye erişim için tıklayınız:  https://www.sciencedirect.com/…/arti…/pii/S0167494319300421…

 

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü öğrencileri farklılıklarını düzenledikleri 2.Beyin Farkındalık Haftası Etkinlikleri kapsamında Öğretim Görevlilerimiz Sema Acar ve Dr Kübra Özmen danışmanlığında gerçekleştirdikleri "Beynimiz Konuşuyor " etkinliğinde bir kez daha gösterdi... Teşekkürler sevgili odyoloji bölümü öğrencileri ve teşekkürler sevgili hocalarımız...

            

 

Odyoloji Lisans programımızda kurum içi stajlarını bölüm laboratuvarlarında tamamlayan 4. sınıf öğrencilerimiz, kurum dışı stajlarına başladı. Öğrencilerimiz dönüşümlü olarak, Odyoloji klinikleri, işitme cihazı merkezleri ve rehabilitasyon kurumlarında mesleki uygulama çalışmalarını yürütüyorlar. Öğrencilerimizi kabul eden ve onların eğitimine katkıda bulunan, bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm kurumlara teşekkür ediyoruz.

         

 

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümü 4. Sınıf öğrencilerimizden Mehmet Alp Demirhan İstanbul Aydın Üniversitesi SBF Odyoloji bölümü tarafından 11. Mart 2019 da yapılan "ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNDE OLMAZSA OLMAZ : AİLE EĞİTİMİ" sempzyumuna katıldı. Öğrencimiz sempozyumda anlatılanlar ile ilgili hazırlanmış 18 soruluk bir kahoot yarışmasında birinci olarak Prof. Dr. Aydan Genç'in imzalı "Yenidoğan İşitme Taraması ve Erken Müdahale" kitabını kazandı. Sevgili Mehmet Alp Demirhan’ı kutluyoruz.

   

 

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünde Bahar 2019 döneminde ilk ayı bitirdik. Döneme Erişçi Elektronik’ten Sayın Mine Tuna’nın 4. sınıf öğrencilerimize verdiği 2 günlük Vestibüler Testler kursu ile başladık.

 

Başkent Üniversitesi Odyoloji Öğrenci Topluluğu (BÜODTO) bu yıl da geleneksel 8 Mart kutlamasını gerçekleştirdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

      

 

 

Şubat Ayı Etkinlikleri

Odyoloji Lisans mezunlarımızın iş alanlarını öğrenmeleri etkin ve yetkin olabileceği alanları yerinde tanımaları amacıyla odyoloji ile ilişkili alanlara kurum ziyaretlerine başladık. İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi ziyaretimiz de bu amaçla yapıldı. Üç gün boyunca öğrencilerimizle yakından ilgilenen kurum yöneticlerine çok teşekkür ediyoruz. 

 

 

Ocak Ayı Etkinliklikleri

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümü Bahar 2019 dönemine yeni katılımlarla başlıyor. Dr. Alper Köycü ve Araştırma Görevlileri Melek Kabasakal ve Çağla Dikderi'ye aramıza hoş geldiniz diyoruz.

 

 

Aralık Ayı Etkinlikleri

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünde Güz 2018 Dönemi Bitti: Altınpark ANFA’da 13-14 Aralık tarihlerinde düzenlenen EKET Üniversite tanıtım günlerinde Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanımız Prof. Dr. Şahin Kavuncubaşı ve Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven, Fakültemizi ve bölümümüzü tanıttılar.

 

Başkent Üniversitesi SBF Odyoloji Bölümünde Güz 2018 Dönemi Bitti: Başkent Üniversitesi Odyoloji Öğrencileri Topluluğunun (BÜODTO) 14 Aralık'ta düzenlediği Kurucu Yönetim Kuruluna yeni yönetimin vefa yemeğinde öğrencilerimizle beraberdik.

 

Başkent SBF Odyoloji Bölümü olarak öğrencilerimizin, meslektaşlarımızın ve camimamızın yeni yılını kutluyoruz...