Bizden Haberler

 

Ekim Ayı Etkinlikleri

 

Başkent Üniversitesi Odyoloji Topluluğu Cumhuriyet Bayramın'da Ata'mızın huzurunda...

               

 

Öğretim Görevlisi Sema Acar, "ODY320 İletişimin Nöroanatomik ve Nörofizyolojik Temelleri" dersinin 25.10.2017 tarihli laboratuvar uygulamasında öğrencileri ile...

                    

 

2017-2018 Akademik yılında Odyoloji Bölümü'ne yerleşen 1. sınıflar ile yatay ve dikey geçişle gelen tüm öğrencilerimizle birlikte "Aramıza Hoşgeldiniz" pastası keserek yeni akademik yıla başladık.

                    

                    

 

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü ve Erişçi/Interacoustics Academy tarafından  ortaklaşa düzenlenen ve Dr. Michael Maslin'in konuşmacı olduğu "Bebek ve Çocuklarda Odyolojik Değerlendirmede Ayrıntılar" konulu toplantı, Başkent Üniversitesi Bağlıca kampüsünde Ankaradaki Üniversitelerin Odyoloji Bölümlerinin öğretim üye ve araştırma görevlileri, Odyoloji uzmanları, Doktora ve Yüksek Lisans öğrencileri ve KBB hekimlerinin  katılımı ile gerçekleştirildi.

                    

 

 

Eylül Ayı Etkinlikleri

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven 19-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Magosa, Kıbrıs'ta gerçekleştirilen "11th Asia Pacific Symposium on Cochlear Implants and Related Sciences (APSCI 2017)" isimli sempozyumda "Quality of Life of Cochlear Implanted Children" ve "Auditory Processing in Elderly" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

                

 

Bölüm hocalarımızdan Yrd. Doç. Dr. Asuman Erdoğan 19-22 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen "11th Asia Pacific  Symposium on Cochlear Implants and Related Sciences (APSCI 2017)" isimli sempozyumda "Value of Cortical Evoked Potentials in Auditory Implants" konulu panelde konuşmacı olarak yer aldı.

 

 

Öğretim Görevlimiz Sema Acar Sığınmacılar ve Göçmenler Derneği'nin (SGDD-ASAM) Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) ile yürüttüğü Çok Yönlü Destek Merkezi projesi kapsamında dil konuşma bozukluğu olan çocukları bulunan ebeveynlere yönelik düzenlenen etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı.

 

Editörlüğünü Zerrin Turan'ın yaptığı "İşitmenin Doğası ve İşitmeye Yardımcı Teknolojiler"  başlıklı kitapta öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Ayşe Gül Güven ve Yrd. Doç. Dr. Asuman Erdoğan bölüm yazarı olarak yer almıştır.

Başar F & Güven AG İşitme Kaybının Tanılanması: Davranış Testleri. Z Turan (Ed) İşitmenin Doğası ve İşitmeye Yardımcı Teknolojiler. 2017, s 92-110, Ankara:Pegem Akademi
Erdoğan A Koklear İmplantlar. Z Turan (Ed) İşitmenin Doğası ve İşitmeye Yardımcı Teknolojiler. 2017, s 199-224, Ankara:Pegem Akademi

 

 

Haziran Ayı Etkinlikleri

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül Güven, 10-11 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi Sertifika Programına katıldı.

 

Bölümümüz Araştırma Görevlileri Merve Deniz,  Anı Parabakan ve Ezgi Ay, 12 - 20 Haziran 2017 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurul Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘II. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitimini’ başarıyla tamamlayarak, sertifikalarını almaya hak kazandılar.

           

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde gerçekleştirilen 29 Haziran- 1 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresinde Arş. Gör. Merve Deniz  ‘Yaşa Bağlı İşitme Kaybının Bilişsel Süreçler Üzerindeki Etkisi’  konulu sözel bildirisini sundu.

 

 

Mayıs Ayı Etkinlikleri

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Gül GÜVEN Mayıs Ayında, Türkiye Odyoloji Konuşma Ses Uzmanları Derneği (OKSUD) Ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi K.B.B. Odyoloji Ses Ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans Seminer Programında 'Çocuklarda İşitsel İşlemleme Tanısal Modeller Ve Tanısal Süreç' konusunu anlattı.

 

Hacettepe Üniversitesi III.Uluslararası Katılımlı Odyoloji Öğrencileri Kongresin'de Prof. Dr. Ayşe Gül Güven " Odyolojik Değerlendirme öncesi Odyoloğun Yapması Gerekenler" konulu sunumunu gerçekleştirdi. Ardından Yrd. Doç. Dr. Asuman Erdoğan ''Ses İşlemleme Stratejileri Üzerinden CI Programları' konusunu anlattı. 

    

 

Öğretim Görevlimiz Sema Acar 9. Dil ve Konuşma Terapisi Kongresi'nde "Çift Yönlü Okuma Kuramının Nörogenetik Temelleri: Gelişimsel Disleksiden Kanıtlar" konulu sunumunu yaptı.